Menu Region

Nasi kibice dwunastym

Nasi kibice dwunastym zawodnikiem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Sroka

Prześlij Drukuj
Stadion Śląski w sobotni wieczór znów dowiódł swej magii.
Ogromną zasługę mieli w tym kibice, którzy szczelnie wypełnili trybuny chorzowskiego giganta. Wśród nich znalazł się europoseł Jerzy Buzek. - Na tym stadionie kadra zawsze rozgrywała dobre mecze. To w Chorzowie świętowaliśmy przecież awanse do finałów mistrzostw świata i Euro. W murawie i atmosferze Śląskiego tkwi siła polskiego futbolu - powiedział były premier.

- Atmosfera na meczu była znakomita. Cieszę się, że w sobotę nie byłem po przeciwnej stronie barykady i nie musiałem grać przeciwko tak wspaniale zachowującym się fanom - podkreślał bohater spotkania Jakub Błaszczykowski.

W trakcie meczu doszło na trybunach tylko do jednego incydentu. Sprowokowali go zasiadający w sektorze 35 czescy kibice, którzy najpierw odpalili race, a później rzucili nimi w siedzących obok Polaków.

- Ochrona meczu zareagowała skutecznie i szybko wyizolowała zadymiarzy. Siły policyjne nawet nie musiały wkraczać do akcji. Skorzystaliśmy natomiast z obecności w tym sektorze tzw. spottersów, czyli cywilnych wywiadowców, i dzięki ich pomocy oraz zdjęciom z systemu monitoringu służby porządkowe wyprowadziły ze stadionu ośmiu najbardziej agresywnych kibiców. Zatrzymanych zostało czterech Czechów i czterech Polaków - powiedział podinspektor Krzysztof Kwiatkowski, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, który dowodził operacją zabezpieczenia meczu o kryptonimie "Praga".

Poza tym jednym incydentem zarówno na stadionie, jak i w jego okolicy było spokojnie. - Przywieziony przez nas z Euro model zabezpieczenia imprezy oparty o spottersów się sprawdził. Również współpraca z Czechami układała się w Chorzowie dobrze - dodał podinspektor Kwiatkowski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się