Menu Region

Będą zmiany w działalności sądów 24-godzinnych

Będą zmiany w działalności sądów 24-godzinnych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział zmiany w działalności sądów 24-godzinnych. Gość Polskiego Radia Rzeszów podkreślił, że stosowanie aresztu tymczasowego we wszystkich tzw. sprawach chuligańskich nie jest dobrym pomysłem.
Tak zresztą uznał niedawno Trybunał Konstytucyjny, twierdząc, że przepisy w tej sprawie są niezgodne z konstytucją. Zbigniew Ćwiąkalski przekonuje, że stosowanie sądów 24-godzinnych to rozwiązanie kosztowne. Kilkadziesiąt milionów złotych przeznaczane jest na pracę obrońców z urzędu, podczas gdy wielu podejrzanych mówi, że nie potrzebuje adwokatów, chcąc przyznać się do winy i szybko zakończyć sprawę. Przy obecnym systemie nie ma jednak możliwości, uzgodnienia kary z prokuratorem i poddanie się jej od razu. Musi być przeprowadzone pełne postępowania.

Przyjęte przez Radę Ministrów propozycje zmian mówią o tym, że nie będzie obowiązku aresztowania sprawców w każdej sprawie chuligańskiej. Tam gdzie sprawy da się rozpatrzyć szybko - będzie to robione.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się