Menu Region

Żołnierze europejskich armii uczczą 11 Listopada

Żołnierze europejskich armii uczczą 11 Listopada

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Katarzyna Borowska

2Komentarze Prześlij Drukuj
Takiej parady Warszawa jeszcze nie widziała. Z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do stolicy przyjadą kompanie reprezentacyjne z kilkunastu państw - dowiedziała się "Polska".
- Potwierdzenie przyszło już z Francji - mówi "Polsce" Tomasz Brzeziński z Kancelarii Prezydenta. - Oczekujemy też wojsk z Łotwy, Litwy, Estonii, Słowacji, Czech i Ukrainy. To wspólnie z tymi państwami odzyskiwaliśmy niepodległość. Zwróciliśmy się do MON-u o ich zaproszenie - mówi Brzeziński.
Wcześniej przyjazd przedstawicieli tych sześciu państw został potwierdzony podczas rozmów dyplomatycznych.

Prezydent przy zapraszaniu kompanii reprezentacyjnych musi współpracować z MON-em. To tylko ten resort może oficjalnie zaproponować zagranicznym żołnierzom przyjazd do naszego kraju. - Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności - mówi "Polsce" Robert Rochowicz, rzecznik prasowy resortu obrony.
Brzeziński zdradza, że na paradzie mogą się pojawić jeszcze inne wojska, ale przed ostatecznym potwierdzeniem nie chce powiedzieć, o jakie państwa chodzi.

Janusz Zemke (SLD), szef sejmowej komisji obrony narodowej, ma nadzieję, że ta sprawa nie wywoła żadnych sporów na linii prezydent - MON i że będzie ona załatwiona bez zbędnych komplikacji.
- Cieszę się, że taka parada się odbędzie. Nie pamiętam, żeby wojska reprezentacyjne z aż tylu państw przyjechały do Polski. Na pewno nie zdarzyło się to w ciągu ostatnich dwudziestu lat - mówi poseł.

1 »
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

defilada i goscie

+20 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

OKONEK (gość)  •

w wielu krajach jest przyjete, ze na defiladzie wojskowej z okazji swieta narodowego uczestnicza delegacje z krajow alianckich, a przynajmniej poczty sztandarowe, tak bylo wczoraj w Hiszpanii, byli tez Polacy. zadne cudo i superwygrana Kancelarii Prezydenckiej. jak sadze dla wojsk krajow NATO bylaby to naturalna kolej rzeczy i zaproszenie, ktorego sie zwyczajowo nie odmawia. wieksza afera byla jak po wycofaniu wojsk z Iraku Hiszpanie NIE zaprosili Amerykanow;)

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bedzie taka szopa z defilada w Alejach?

+10 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aa (gość)  •

Ze starymi gazikami. Ile to kasy kosztuje? Zupełnie bez sensu. Nie ma kasy na przystosowanie szkół dla sześiolatków, a organizuje sie pokazy. Kaczyński juz nie ma co robic. Bo to głónie dla niego organizuje sie taki cyrk.

odpowiedzi (0)

skomentuj