Menu Region

Konta internetowe to najtańsza oferta

Konta internetowe to najtańsza oferta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dominiak

Prześlij Drukuj
Oferta detaliczna w polskich bankach szybko się rozwija i pojawiają się nowe rodzaje kont oszczędnościowych. Banki ostatnio promują przede wszystkim ofertę rachunków z dostępem przez internet.
Tak wynika z raportu dla "Polski" przygotowanego przez Open Finance. Do lamusa odchodzi płacenie za samo posiadanie konta. Coraz częściej rachunek można mieć prowadzony za darmo, bo wystarczy spełnienie określonych warunków - minimalne wpływy na konto, pewien minimalny poziom lokat czy kredytów w banku.

Takie zmiany w tabeli opłat i prowizji wprowadziły w ostatnim czasie chociażby Raiffeisen Bank czy MultiBank.
Standardem staje się również darmowa karta płatnicza do konta dla klientów, którzy z niej aktywnie korzystają, czyli wykonują płatności bezgotówkowe powyżej pewnego limitu w skali miesięcznej lub rocznej.

- Przy odpowiednim doborze rachunku i korzystaniu z niego w przemyślany sposób można sporo zaoszczędzić na usługach bankowych - mówi Mateusz Ostrowski, analityk Open Finance. Można to często zrobić nawet bez zmiany rachunku, np. przestawiając się na obsługę internetową w naszym obecnym banku. Poprzez konto internetowe można nawet ubezpieczyć dom czy samochód

Konto internetowe to w zasadzie klasyczne konto, tyle że z dostępem przez sieć. Są one popularne, np. mBank ma już 1,2 mln klientów. Inne banki dodają w koncie produkty niedostępne w oddziale. Przykładowo w Millennium można założyć atrakcyjne lokaty nawet na 10 proc. Wystarczy wziąć udział w aukcji lokat w Millenet - systemie bankowości elektronicznej banku Millennium.

Internetowe konto ma praktycznie same zalety. Dostęp przez internet daje też możliwość bieżącego wglądu do wszystkich operacji, w tym opłat pobieranych od nas przez bank, np. za wydanie karty czy przelewy. Dobrym rozwiązaniem jest podpięcie karty kredytowej do rachunku bankowego. Mamy wtedy podgląd zarówno na wolne środki na koncie, jak i zadłużenie na karcie.

Poprzez sieć nie tylko sprawdzimy aktualne saldo czy dokonamy tańszego niż w oddziale przelewu. W mBanku konto internetowe to centrum finansów osobistych, gdzie można ubezpieczyć dom i samochód, a nawet zapisać się do otwartego funduszu emerytalnego.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się