Menu Region

Jan Paweł II punktem odniesienia...

Jan Paweł II punktem odniesienia...

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz zachęca wiernych, aby wzorem Jana Pawła II i świętej Faustyny zaufali Bogu i dążyli do życia wiecznego w miłości. Kardynał Dziwisz przewodniczy Mszy świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, z okazji VIII Dnia Papieskiego.
Jak podkreślił w homilii: - Bóg zawsze daje szansę, każdemu człowiekowi by mógł odnaleźć się w ogromie Jego miłosierdzia. Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że rzeczywistym dramatem człowieka jest zamykanie się w sobie i szukanie szczęścia w drugorzędnych, nieistotnych wartościach. - Dzieje człowieka na ziemi naznaczone są tymi postawami niewierności, odrzucenia, ciasnego egoizmu - mówił kardynał Dziwisz wskazując na Jana Pawła II, który całkowicie zawierzył Bogu.


Metropolita krakowski podczas mszy świętej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, z okazji VIII Dnia Papieskiego nawiązał do - przypadającej 16 października - 30 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Jak podkreślił - "do tej służby przygotowywało go całe polskie doświadczenie: nasze niełatwe dzieje, nasza kultura, nasza wierność kolejnym Namiestnikom Chrystusa na ziemi i Stolicy Apostolskiej".

"Do tej służby przygotowywała go nasza uporczywa walka o ocalenie wiary i godności człowieka w okresie panowania bezbożnego systemu totalitarnego" - mówił kardynał Dziwisz zwracając uwagę, że po wyborze cały świat i Kościół zaczął odkrywać "fascynującą osobowość Jana Pawła II, jego niepospolite zalety umysłu i serca i jego zdolności jako pasterza".

Metropolita krakowski przypomniał, że zarówno dla głów państw jak i pasterzy Kościołów lokalnych, kapłanów oraz wiernych i świeckich - papież-Polak był istotnym punktem odniesienia, a jego pierwsza pielgrzymka do Polski, w 1979 roku, okazała się katalizatorem przemian, które doprowadziły do upadku komunizmu i odzyskania niepodległości.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się