Menu Region

Brytyjski rząd pomoże największym bankom?

Brytyjski rząd pomoże największym bankom?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Władze w Londynie zamierzają jutro rozpocząć największą w historii wielkiej Brytanii akcję mającą uratować osłabione kryzysem finansowym banki - pisze gazeta "Sunday Times".
Cztery największe banki - HBOS, Royal Bank of Scotland, Lloyds TSB i Barclays - zwróciły się do rządu o pomoc w wysokości 35 miliardów funtów, czyli ponad 160 miliardów złotych. Bezprecedensowy ruch ze strony rządu sprawi, że stanie się on największym udziałowcem w co najmniej dwóch bankach, HBOS and Royal Bank of Scotland - pisze "Sunday Times".

Skala rządowej pomocy jest tak duża, że może prowadzić do zawieszenia obrotów na londyńskiej giełdzie. Ma to pozwolić rynkowi na oszacowanie wpływu jaki pomoc publiczna będzie miała na zawierane transakcje.
Jedną z jej konsekwencji może być renegocjowanie warunków przejęcia banku HBOS przez Lloyds. Obie strony jednak wciąż są skłonne do połączenia banków.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się