Menu Region

Włoska ultralewica wyszła na ulice

Włoska ultralewica wyszła na ulice

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
We Włoszech po raz pierwszy od kwietniowych wyborów wyszła na ulice skrajna lewica, która w wyniku głosowania znalazła się poza parlamentem. W manifestacji w Rzymie, z udziałem 300 tysięcy osób według organizatorów, a 100 tysięcy według policji, wzięły udział dwie partie komunistyczne oraz zieloni.
Skrajna lewica otrząsnęła się z porażki i korzystając z kryzysu finansowego, który nie ominął również Włoch, upomniała się o prawa tych, którzy w pierwszym rzędzie są jego ofiarą: bezrobotnych, emerytów, pracowników najemnych. Protestowano przeciwko rządowi, lekceważącemu losy tych ludzi, zajmującemu się natomiast wyłącznie interesami premiera. Dowodzi tego ustawa, przyznająca immunitet osobom piastującym cztery najważniejsze urzędy w państwie, w tym szefowi rządu. W ten sposób, tłumaczono, Berlusconi uniknie kolejnych procesów o korupcję.

Jednocześnie z manifestacją w Rzymie w całym kraju ruszyła zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum w celu obalenia tej ustawy. Ostro krytykowana była również partia demokratyczna, która zdaniem skrajnej lewicy nie wywiązuje się z roli opozycji parlamentarnej. 25 października partia ta zorganizuje w Rzymie własną manifestację antyrządową.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się