Menu Region

W Warszawie wręczono "katolickie Noble"

W Warszawie wręczono "katolickie Noble"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody TOTUS, zwane potocznie katolickimi Noblami.
Laureatem nagrody w kategorii propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II został Piotr Dardziński. Dardziński jest doktorem nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, kieruje pracą Centrum Myśli Jana Pawła II. Nagrodę otrzymał za "znakomite osiągnięcia" w kierowaniu pracą Centrum.

Nagrodę w kategorii Promocja Człowieka, Praca Charytatywna oraz Edukacyjno-Wychowawcza zdobyła siostra Anna Bauchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej.
W 2001 roku założyła ona w Katowicach stowarzyszenie Sióstr Maryi Niepokalanej na rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom. Organizacja udziela pomocy kobietom, które chcą porzucić prostytucję oraz tym, które są tym procederem zagrożone lub do niego zmuszane.

W kategorii Osiągnięcia w Dziedzinie Kultury Chrześcijańskiej wyróżniony został profesor medycyny Andrzej Szczeklik. Jest on specjalistą chorób płuc i serca oraz kierownikiem Drugiej Katedry Chorób Wewnętrznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otrzymał TOTUSA za "świadectwo głębokiego humanizmu inspirowane nauczaniem Jana Pawła II".

TOTUS medialny trafił do Redakcji Programów Katolickich Telewizji Polskiej za "atrakcyjność i różnorodność przygotowywanych programów oraz za skuteczną ewangelizację przy użyciu nowoczesnych środków".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się