Menu Region

Mąż Palin chciał wyrzucić z policji swego szwagra

Mąż Palin chciał wyrzucić z policji swego szwagra

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Lucy Bannerman "The Times"

Prześlij Drukuj
Todd Palin, mąż kandydatki na wiceprezydenta USA, latami naciskał, by wyrzucić z policji stanowej swego byłego szwagra.
Tak wynika z ujawnionych, a złożonych pod przysięgą, dokumentów. W skandal ma być też zamieszana Sarah Palin, która miała wykorzystywać stanowisko gubernatora Alaski rodzinnego sporu.
Walter Monegan, stanowy komisarz ds. bezpieczeństwa publicznego, oświadczył, iż Palin zwolniła go z wykonywania obowiązków, gdy odmówił wyrzucenia z pracy policjanta Mike'a Wootena. Ten ostatni rozwodził się wtedy z żoną - siostrą Palin - i walczył o prawo opieki nad dzieckiem. Podczas rozprawy małżonkowie nie przebierali w środkach.

Opublikowane dokumenty liczą 52 strony. Wynika z nich, iż mąż ówczesnej gubernator, którego nazywano powszechnie pierwszym facetem Alaski, miał dostęp do najważniejszych urzędników stanowych. Z wieloma z nich kontaktował się, narzekając na postępowanie policjanta.

Todd Palin oświadczył, że nie przeprosi za swoje próby, mające doprowadzić do wyrzucenia policjanta z pracy. Zaprzecza, by jego żona miała coś wspólnego ze zwolnieniem Monegana.

Swego byłego szwagra Wootena opisuje jako osobę wybuchową. Miał on zagrażać bezpieczeństwu rodziny, używał np. paralizatora wobec swego pasierba. Palin dodał, iż irytowała go praca szwagra w policji. Skarżył się na niego do wyższych rangą urzędników z administracji jego żony. A nawet jej samej.

- Przeprowadziłem z rodziną i urzędnikami setki rozmów o Wootenie. Robiłem to tak często, że żona powiedziała mi, bym zostawił tę sprawę.

W czasie jednej z rozmów z doradcą Sarah Palin jej mąż powiedział: "Rozmawialiśmy o facecie, który groził swej rodzinie. Mówiliśmy o moich obawach. O tym, iż może próbować wrobić jedno z moich dzieci, np. podrzucając do samochodu marihuanę. Todd Palin twierdzi, że przedstawiając swe obawy Moneganowi, trzymał się oficjalnej formuły składania skarg na policjantów.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się