Menu Region

Weekend pamięci o Janie Pawle II w całej Polsce

Weekend pamięci o Janie Pawle II w całej Polsce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Artur Grabarczyk

3Komentarze Prześlij Drukuj
Ten weekend będzie wielkim świętem na cześć Jana Pawła II. W całej Polsce organizowane są imprezy przypominające postać i nauczanie polskiego papieża.
Setki koncertów, wystaw, przedstawień, nabożeństw, wykładów i konferencji naukowych skoncentrują wokół hasła tegorocznego Dnia Papieskiego "Jan Paweł II - Wychowawca Młodych".

Ich celem jest pokazanie, jak ważna dla niego była młodzież, jak bardzo dbał o dobry kontakt z młodymi ludźmi i jak wiele energii poświęcał na przekazanie im wartości chrześcijańskich. O tym, że robił to skutecznie, najlepiej świadczy fakt, że większość imprez tegorocznego Dnia Papieskiego przygotowują właśnie młodzi ludzie: studenci, licealiści i gimnazjaliści.

Jedną z najciekawszych imprez przygotowanych właśnie przez młodzież będzie happening pod hasłem "Papież też chodził w trampkach". Akcję organizuje Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która od 7 lat przyznaje stypendia niezamożnym uczniom z małych miejscowości. - Na ulicach największych miast pojawią się ubrani w trampki stypendyści naszej fundacji, którzy będą wręczać przechodniom cukierki z logo Dnia Papieskiego - mówi Daria Wackerman z Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". - W ten sposób podziękują Polakom za dotychczasową hojność, a jed-nocześnie będą prosić o datki na kolejne stypendia.

Również młodzi ludzie są autorami pomysłu internetowej modlitwy o beatyfikację Jana Pawła II. W akcję "Santo Subito" internauci mogą się włączyć na uruchomionej przed kilkoma dniami stronie internetowej beatyfikacjajp2.pl. Żeby to zrobić, wystarczy modlić się o wyniesienie papieża Polaka na ołtarze oraz wpisać swoje imię i nazwisko na zamieszczonej na portalu liście. - Strona będzie czynna do kwietnia, czyli do rocznicy śmierci Jana Pawła II - mówi Katarzyna Dobrowolska, jedna z inicjatorek akcji. - Potem lista nazwisk zostanie wydrukowana i wysłana do Watykanu.

Zaznacza, że celem akcji nie jest wywieranie jakiejkolwiek presji na szybsze zakończenie procesu. - Ma on swój rytm i żadne naciski go nie przyspieszą - mówi Dobrowolska. - Ta lista ma być jedynie symbolem tego, że wołanie "santo subito" w dniu pogrzebu papieża to nie był jednorazowy zryw pod wpływem emocji. Chce my pokazać, że młode pokolenie wciąż się modli o beatyfikowanie Jana Pawła II.

Jej słowa potwierdza statystyka odwiedzin strony. Mimo że działa zaledwie 5 dni, pod apelem podpisało się już ponad 2 tys. ludzi. Happening i modlitwa w sieci to zaledwie ułamek inicjatyw przygotowanych z okazji Dnia Papieskiego.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Konto duchowe...

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

terapeuta (gość)  •

Tak masz rację Edyto wpłacaj na konto duchowe kościoła ile tylko możesz.
Nikt z nas bowiem nie jest pewien...ile z niego pobrał i ile bedzie jeszcze musiał pobrać w swoim zyciu.Pozdrawiam.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Będę pamiętac? Podajcie numer konta

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Edyta (gość)  •

Marketing coraz mnie popularnego Koscioła trwa.

odpowiedzi (0)

skomentuj