Menu Region

Szef niemieckiego Bundestagu w Gdańsku

Szef niemieckiego Bundestagu w Gdańsku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent niemieckiego Bundestagu Norbert Lammert złoży dziś wizytę w Gdańsku. Niemiecki gość spotka się z marszałkiem Sejmu, Bronisławem Komorowskim i dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności ojcem Maciejem Ziębą.
Wizyta Norberta Lammerta wiąże się z przygotowaniami do obchodów dwudziestolecia wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Uczestnicy spotkania omówią kwestie dotyczące idei upamiętnienia wkładu Polski i "Solidarności" w obalenie komunizmu w Europie Środkowo - Wschodniej. Przewidziano między innymi dyskusję o formie symbolu, mającego przypominać mszę pojednania, w której 12 listopada 1989 roku wzięli udział ówczesny Premier Tadeusz Mazowiecki i Kanclerz RFN Helmut Kohl.

Norbert Lammert, Bronisław Komorowski i ojciec Maciej Zięba złożą także kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców i zwiedzą wystawę "Drogi do Wolności".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się