Menu Region

Hakerzy z Rosji znów atakują...

Hakerzy z Rosji znów atakują...

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Serwer z którego korzysta w Kanadzie niezależna agencja informacyjna birmańskich uchodźców działająca w New Delhi został zaatakowany przez hakerów. Według informacji Birmańczyków atak przeprowadzono z Rosji.
"Mizzima" to niezależny portal birmańskich uchodźców działający od kilkunastu lat w New Delhi. Jest jednym z najlepszych źródeł informacji na temat Birmy oraz działalności birmańskiej opozycji, a także sposobu sprawowania władzy przez juntę. Od wczoraj jest niedostępny, ponieważ kanadyjski operator serwera w obawie przed atakiem hakerów próbujących zablokować stronę "Mizzimy" sam zawiesił dostęp do niej.


Dziennikarze portalu poinformowali, iż atak zaczął się z komputerów znajdujących się na terytorium Rosji i wspomagany był przez komputery z Niemiec, Francji i samych Indii. Birmańczycy sugerują, iż za atakiem może stać rządząca Birmą junta wojskowa, która już dawno zablokowała dostęp do strony "Mizzimy" w kraju.

Według dziennikarzy "Mizzimy" rozpoczęcie ataku z terytorium Rosji nie było przypadkowe. Federacja Rosyjska jest jednym z kilku krajów, które współpracują z juntą. Właśnie w Rosji kształceni są komputerowi specjaliści wysyłani na zagraniczne studia przez rządzącą krajem juntę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się