Menu Region

Nepotyzm to problem PSL, a Kłopotek nie rozumie zasad

Nepotyzm to problem PSL, a Kłopotek nie rozumie zasad

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rozmawiają: Anita Werner (TVN 24) i Paweł Siennicki

2Komentarze Prześlij Drukuj
Rozmowa z Julią Piterą, sekretarzem stanu w kancelarii premiera, o kolesiostwie nie tylko w Platformie Obywatelskiej, o tym, czy PZPN jest skorumpowaną mafią, i z kogo działacze PSL robią sobie jaja.
Nie ma Pani dość?
Nie, bo miałam pełną świadomość, jak to będzie wyglądało.

To jak wygląda?
Często nieprzyzwoicie. Były próby udowodnienia, że mój syn mieszka w mieszkaniu komunalnym. To oczywiście nieprawda. Mojego męża oskarżono o współpracę z SB. To też bzdura.

Cóż, znalazła się Pani na świeczniku. Płaci Pani za to cenę.
Co wy mówicie? Bo spreparowano wyjątkowo obrzydliwe artykuły?


A spreparowano?
Sięgnęłam po akta sprawy mojego męża. Nie ma mowy o żadnej współpracy, wręcz przeciwnie: mimo zarzucanych na niego sieci, osaczania go przez SB, poradził sobie znakomicie. Skończyło się notatkami, że dla służby ważniejsza jest własna reputacja niż łapanie jakiegoś Pitery. Wszystko jest szyte grubymi nićmi.

Kto szył?
Beata Kempa z PiS kopie tego artykułu próbowała rozdawać członkom komisji śledczej do wyjaśnienia śmierci Barbary Blidy.

No i co?
A to właśnie, że pani Kempa jest zupełnie inną osobą, niż chciałaby się kreować.

Ma dwie twarze?
W PiS istnieje specjalna grupa, która nawet bez formalnego delegowania do jakiegoś zadania podejmuje misję rozrabiania, nawet metodami nieetycznymi. To właśnie robi pani Kempa.

Jest grupa Kempy?
Kiedyś pani Kempa podczas dyskusji nad wotum nieufności dla Ziobry złożyła deklarację: "Panie ministrze Ziobro, jesteśmy dumni, że mogliśmy z panem pracować i pozostaniemy z panem do końca". To jest odpowiedź.

Dla polityków PiS jest Pani wrogiem publicznym numer jeden?
Uważają mnie za zdrajcę, bo przez rok byłam w Porozumieniu Centrum.

Jak spotyka Pani w Sejmie Jarosława Kaczyńskiego, to krzyżują się spojrzenia bazyliszków?
Kiedyś raz mi się ukłonił. Ale to było trzy lata temu.

1 3 4 5 ... 7 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Kto czego nie rozumie

+270 / -155

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jacek zarazek (gość)  •

Pani Pietra chyba nie jest najlepszą ozdobą PO. W sprawie FIFA nie ma racji. Drzewiecki przegrał i nie tylko on ale i Tusk i PO i to sromotnie. A czy tak trudno jest zrozumieć zasadę niezależności? FIFA i jego członkowie, czyli PZPN, są związkami NIEZALEŻNYMI, pani Pitera. I co takiego oburzającego jet w tym, że niezależny związek stawia ultimatum, w obronie swej niezależności, nawet, jeśli to jest państwo. Obraza majestatu? Przecież to rozumienie państwa i wolności rodem z minionej, wyklętej epoki.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pitera obwinia PIS

+273 / -158

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Prawa pokrzywdzonych aktualne (gość)  •

Pani Piterze brakuje przyzwoitosci. Wszystkiemu czego ona nie robi winni sa czlonkowie PIS. A jak jest z niechlubna przeszloscia jej meza. Ujawnienie agenturalnej przeszlosci pana Pitery, to tez za sprawa PISu. Pani Pitera juz dawno przestala byc nastolatka. Uwazam, ze jezeli nie moze mowic o swoich niepowodzeniach bez szkalownia innych, to jakas plama na jej chraktrze musi byc. Ona czyta w dokumentach IPNu, na przyklad o donoszeniu jej meza na innych do SB, i nazywa to bzdura. Dla mnie jest to raczej obelga, krzywdzenie, odbieranie godnosci innym. Kazdy kto czytal udokumentowane donosy pana Pitery do SB poczuje sie zdegustowany. W calej aurze robienia reportarzy religjnych, pojawia sie donoszenie do SB, przypomina to cos z pocalunku apostola Judasza. Cierpienie dobrego czlowieka z powodu donoszenia do SB wcale nie wydaje mi sie byc bzdura.

odpowiedzi (0)

skomentuj