Menu Region

2700 skarg przeciw Gruzji w Strasburgu

2700 skarg przeciw Gruzji w Strasburgu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu wpłynęło ponad 2700 skarg przeciwko Gruzji nadesłanych przez mieszkańców Południowej Osetii. Skargi związane są z konfliktem zbrojnym miedzy Rosja i Gruzją. Mieszkańcy Południowej Osetii twierdzą, że są ofiarami ataku wojsk gruzińskich, których artyleria i rakiety ostrzelały tereny ich zamieszkania.
Oskarżają Gruzję o naruszenie ich podstawowych praw gwarantowanych przez Europejską Konwencję Praw Człowieka - prawa do życia, respektowania życia rodzinnego, zakazu dyskryminacji, zakazu nieludzkiego traktowania oraz ochrony prywatnej własności.

Skarżący najczęściej przytaczają dowody naruszenia zdrowia oraz zniszczenia domostw i posiadanego majątku. Do Trybunału wpłynęła także skarga Gruzji przeciwko Federacji Rosyjskiej.

Trybunał, z powodu ogromnej liczby nowych skarg, nie jest w stanie ich wszystkich rozpatrzyć. Dodatkowo planowana reforma mająca usprawnić działanie Trybunału jest blokowana przez Rosję.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się