Menu Region

Lech Kaczyński poleci na szczyt UE

Lech Kaczyński poleci na szczyt UE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński na pewno w środę poleci na szczyt Unii Europejskiej poinformował szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki. Szczyt odbędzie się w dniach 15-16 października. Według rządu Lecha Kaczyńskiego miało zabraknąć na obradach.
Minister Kownacki zapewnił jednak, że Lech Kaczyński na obradach będzie. Kownacki nie potrafił jednak wyjaśnić, czy prezydent poleci razem z premierem Donaldem Tuskiem.

Minister w kancelarii prezydenta Andrzej Duda podkreślił, że Lech Kaczyński ma wręcz obowiązek reprezentować Polskę na szczycie. Zdaniem Dudy nie ma żadnych wątpliwości, że prezydent powinien brać udział w tego typu wydarzeniach, które mają niezwykle istotne znaczenie dla polityki zagranicznej Polski.


Na szczycie zostanie poruszony między innymi temat sytuacji gospodarczej Unii i przeciwdziałania kryzysowi ekonomicznemu, rozmowy będą dotyczyć również kwestii energetycznych i klimatycznych. Minister Kownacki dodał, że rozmowy dotyczyć będą także stosunków Unii z Rosją i państwami powstałymi po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Minister Kownacki zaznaczył, że prezydent nigdy nie kwestionował udziału premiera w szczycie Unii Europejskiej. Dodał, że Lech Kaczyński jest otwarty na współpracę z Donaldem Tuskiem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się