Menu Region

Rada Europy wzywa do wprowadzenia zakazu kary śmierci na...

Rada Europy wzywa do wprowadzenia zakazu kary śmierci na całym świecie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Rada Europy wzywa do wprowadzenia na całym świecie całkowitego zakazu stosowania kary śmierci. Z okazji Europejskiego Dnia Przeciw Karze Śmierci, odbyła się debata w której uczestniczyli eksperci i bojownicy o zniesienie tej kary.
Decyzję o proklamowaniu Dnia Przeciwko Karze Śmierci podjął we wrześniu ubiegłego roku Komitet Rady Europy. Jedynym krajem wśród 47 państw przeciwnym była Polska.

Jak podkreślił Sekretarz Generalny Rady Europy Terry Davis, dzień ten jest sygnałem, że Europa poważnie traktuje wyznawane wartości i chce przypomnieć światu, że kara śmierci powinna zostać zniesiona wszędzie. Dodał, że żadne państwo nie ma moralnego prawa do zabijania.

Biorąca udział w dyskusji znana działaczka praw człowieka Bianca Jagger podkreśliła, że w imieniu prawa odebranie życia mordercy, nie tylko nie przywróci życia ofierze, lecz spotęguje spiralę zabijania.
Kara śmierci obowiązuje w 55 państwach. W Stanach Zjednoczonych w celach śmierci przebywa 3300 osób. W ostatnich dziesięciu latach wykonano 1016 egzekucji. W Polsce kary śmierci nie wykonuje się od 20 lat, od dziesięciu nie ma jej w kodeksie karnym.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Kara

+3 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

MarekA (gość)  •

A następnie karę dożywocia, 25-ciu, 15-tu, itd

odpowiedzi (0)

skomentuj