Menu Region

Gwałtowne spadki na paryskiej giełdzie

Gwałtowne spadki na paryskiej giełdzie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na paryskiej giełdzie odnotowano od samego rana gwałtowny spadek wartości akcji. Panika na francuskim rynku akcji jest konsekwencją podobnego spadku na Wall Street.
Ceny akcji na paryskiej giełdzie zaczęły się obniżać już w chwili jej otwarcia. Po zaledwie kilku minutach wartość wskaźnika giełdowego CAC 40 spadła o ponad 8 punktów procentowych. Chwilami spadek przekraczał nawet 10 punktów procentowych.

Wartość akcji kilku dużych francuskich koncernów obniżyła się o ponad 10 punktów procentowych. Są to między innymi grupa samochodowa Renault, sieć hipermarketów Carrefour oraz bank Société Générale. Niektórzy specjaliści obawiają się, że wkrótce może nadejść kolejna fala spadku wartości akcji.

Napięta sytuacja panuje również we francuskim sektorze bankowym. Z braku zaufania do partnerów banki nie udzielają sobie pożyczek. W efekcie, na rynkach finansowych brakuje gotówki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się