Menu Region

Gordon Brown: Potrzebna wspólna polityka finansowa...

Gordon Brown: Potrzebna wspólna polityka finansowa poszczególnych państw

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Brytyjski premier Gordon Brown uważa, że przywódcy poszczególnych państw powinni wspólnie wypracować nową politykę restrukturyzacji systemu finansowego.
W artykule, opublikowanym w dzienniku "The Times" szef brytyjskiego rządu napisał, że międzynarodowy kryzys finansowy wymaga globalnych rozwiązań. Gordon Brown zwrócił uwagę, ze ta polityka powinna uwolnić się od obowiązujących, zużytych dogmatów i otworzyć się na nowe koncepcje. Jako jedno z możliwych rozwiązań szef brytyjskiego rządu sugeruje nacjonalizację banków.

W opinii premiera, Wielka Brytania jest pierwszym krajem, który opracował kompleksowy program stabilizacji banków. Opiera się on na zapewnieniu płynności gotówkowki funduszy i kapitału.

Zdaniem Browna, brytyjski model może być pomocny dla przywódców innych krajów. Wśród warunków szybkiej odbudowy systemu bankowego po obecnym kryzysie premier wymienia silne banki, otwarte rynki, większą jawność i międzynarodową kontrolę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się