Menu Region

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Coraz więcej Polaków cierpi na zaburzenia psychiczne. Tylko w 2006 roku z porad w placówkach psychiatrycznych skorzystało półtora miliona osób.
Po raz 16. w 100 krajach obchodzony jest dziś Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego profesor Aleksander Araszkiewicz podkreśla, że ludzie nie dbają o higienę psychiczną. Coraz więcej osób nie potrafi odpoczywać, pracuje non stop: od rana do wieczora, od poniedziałku do piątku, a także w weekend.

Prowadzi to często do wypalenia zawodowego, depresji i innych zaburzeń. Profesor Araszkiewicz zwraca uwagę, że badania potwierdzają, iż ludzie zapracowani, ciągle zabiegani mają większe problemy w życiu rodzinnym i intymnym.

Głównym przesłaniem tegorocznych obchodów jest zwrócenie uwagi na tak zwany "globalny wymiar zdrowia psychicznego". Chodzi przede wszystkim o podnoszenie efektywności leczenia, poprawę dostępu do opieki zdrowotnej oraz zapobieganie stygmatyzacji i wykluczeniu społecznemu chorych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się