Menu Region

Wzrosło ryzyko zalania Kopalni Soli w Wieliczce

Wzrosło ryzyko zalania Kopalni Soli w Wieliczce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niektórzy geofizycy twierdzą, że na skutek nieprzemyślanych działań, wzrosło ryzyko zalania Kopalni Soli w Wieliczce. Główny geolog kopalni uspokaja, że przed zalaniem, chroni ją specjalna tama, jednak przeczy temu opinia eksperta z Akademii Górniczo-Hutniczej.
Tama, która chroni wielicką kopalnię przed zalaniem to betonowy blok o grubości 6 metrów, z trzema otworami wyposażonymi w mierniki ciśnienia.

Główny geolog kopalni, Krzysztof Brudnik mówi, że dzięki całkowitemu odcięciu wody, nic nie grozi ani miastu, ani wielickiej kopalni. Dodaje, że nic nie świadczy o tym, że tama jest nieszczelna. Podobna sytuacja ma miejsce w pobliżu tamy.

Zdaniem doktora Antoniego Łopaty z Akademii Górniczo-Hutniczej całkowite zamknięcie wody sprowadzi na wielicką kopalnię katastrofę. Ekspert stawia publicznie pytanie o to, który naukowiec zaopiniował odcięcie wody od Kopalni Soli w Wieliczce. Podkreśla, że oczekuje odpowiedzi od jej władz.
Doktor Łopata zapowiedział złożenie w tej sprawie wniosku do prokuratury.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się