Menu Region

Rosja nie zostanie ukarana za wojnę z Gruzją?

Rosja nie zostanie ukarana za wojnę z Gruzją?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Brak na razie zgody w Parlamencie Europejskim na symboliczne ukaranie Rosji za wojnę z Gruzją. Komisja budżetowa nie zdecydowała się na zamrożenie 60 milionów euro przewidzianych dla Moskwy w budżecie na przyszły rok - powiedział Polskiemu Radiu jej wiceszef Janusz Lewandowski.
Symboliczne ukaranie Rosji i finansowe wsparcie Gruzji zaproponowali na początku września Chadecy - największa grupa w Parlamencie Europejskim, którzy uzyskali poparcie Zielonych. Zdaniem deputowanych z tych frakcji nie powinno być bezwarunkowej pomocy dla Moskwy. Europosłowie domagali się wycofania wojsk rosyjskich z okupowanych terenów Gruzji, przestrzegania praw człowieka i przejrzystości w wydawaniu unijnych pieniędzy.

Przeciwko tej propozycji zaprotestowali Socjaliści i to oni wraz z Liberałami ją odrzucili. Ostatnia okazja do przeforsowania pomysłu będzie za 2 tygodnie, kiedy projekt budżetu zostanie poddany pod głosowanie na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się