Menu Region

Warszawa: Największe w Polsce targi poświęcone finansom

Warszawa: Największe w Polsce targi poświęcone finansom

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Światowy kryzys na rynkach finansowych stał się jest jednym z głównym tematów poruszanych podczas XIV Forum Kapitałowo-Finansowym Twoje Pieniądze. Przez najbliższe trzy dni w Pałacu Kultury i Nauki zaprezentuje się ponad 100 wystawców. Natomiast doradcy finansowi, ubezpieczeniowi, eksperci giełdy papierów wartościowych będą dyskutować zarówno o niewielkich prywatnych oszczędnościach, jak i o przyszłości wielkich rynków kapitałowych.
Najważniejszy cel forum to uspokojenie Polaków i zapewnienie, że krach finansowy nam nie grozi mówi wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska. Jej zdaniem kryzys wywołuje przede wszystkim brak zaufania i wiedzy. Dlatego rolą takich konferencji jest promowanie wiedzy ekonomicznej - podkreśla wiceminister finansów.

W ocenie wiceministra gospodarki Rafała Baniaka instytucje, które biorą udział w forum finansowo-kapitałowym wyróżniają się nowoczesnością, aktywnością i sprawnością działania. Baniak zaznaczył, że trzeba mówić o rzeczach ważnych choć trudnych. Jego zdaniem skutecznie bronimy się przed nawałnicą niepokojów płynących z rynków finansowych.

Dzisiejsza trudna sytuacja to wynik kryzysu zaufania do instytucji finansowych uważa prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Ludwik Sobolewski. Jego zdaniem kłopoty mają charakter przejściowy. Jak zaznaczył nasze pieniądze choć przechodzą przez turbulencje są bezpieczne.
W ramach XIV Forum Finansowo-Kapitałowego przez najbliższe trzy dni w Warszawie będą odbywać się: Międzynarodowe Targi Numizmatyczne COIN EXPO, Ogólnopolski Salon Franchisingu oraz Program Edukacyjny "Twoje Pieniądze". Targi można odwiedzać dziś do godziny 17.00, jutro od 10.00 do 17.00 a w sobotę od 10.00 do 15.00.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się