Menu Region

Stare filmy nabiorą nowego blasku

Stare filmy nabiorą nowego blasku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sebastian Kucharski

Prześlij Drukuj
Coraz więcej stacji telewizyjnych decyduje się na dodanie do nazw swoich kanałów magicznych literek HD. To skrót od angielskiego "high definition", czyli telewizji wysokiej rozdzielczości.
Widz otrzymuje pięć razy lepszą jakość obrazu oraz czysty i krystaliczny dźwięk. A najprościej rzecz ujmując, ma wrażenie, jakby wydarzenia sportowe śledził na stadionie, a seanse filmowe oglądał, siedząc w kinie.

Na wiosnę uruchomienie kanału w tym nowoczesnym formacie planuje Kino Polska. Ta telewizja pokazuje wyłącznie starsze polskie produkcje filmowe. Dzięki technologii HD nowe oblicze zyskają dawne produkcje filmowe - kultowe polskie komedie, filmy przedwojenne czy nakręcone wiele lat temu dokumenty, które Kino Polska pokazuje na swojej antenie.


- Niestety, często przestrzeganie zasady utrzymywania dobrej jakości emitowanych przez nas filmów było trudne, ponieważ kopie krążące na rynku z upływem lat niszczą się, a emisja telewizyjna jeszcze bardziej te techniczne ubytki eksponuje - tłumaczy Ewa Maliszewska, dyrektor marketingu i promocji Kino Polska.

W niektórych przypadkach wady utrudniają odbiór lub w ogóle zniechęcają do oglądania, a uruchomienie kanału w wersji HD ma przełamać ten problem. - Odnawianie kopii polskich filmów i emitowanie ich w jakości HD to ukłon zarówno w stronę koneserów kina, jak i twórców, których dzieła będą mogły pełniej i dłużej cieszyć się popularnością wśród kolejnych pokoleń - zapewnia Maliszewska.

Kanał ma nadzieję na zyskanie przychylności i zainteresowania młodszych widzów. - Dzięki nam być może odkryją, że istnieje inny świat od tego, który oferuje duża część polskich stacji i którego zgiełkiem coraz częściej odczuwamy znużenie - tłumaczy Maliszewska.

Na pokazywanie programów w formacie HD już wcześniej zdecydowały się także inne polskie stacje. Z tych pokazujących filmy HD mają już Canal+ Film, Filmbox i HBO. Ze sportowych Eurosport, nSport, Polsat Sport czy Canal+ Sport.

- Ale nieważne jest samo przejście na HD, liczy się przede wszystkim zawartość programowa tych kanałów - podkreśla Beata Ryczkowska, dyrektor programowy Canal+. - Nasi widzowie mogą śledzić zarówno najnowsze hity kinowe, jak i koncerty oraz wydarzenia sportowe - mówi Ryczkowska.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się