Menu Region

Paryż: Potrójna wystawa poświęcona twórczości Picassa

Paryż: Potrójna wystawa poświęcona twórczości Picassa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kulturalnym wydarzeniem roku w Paryżu jest potrójna wystawa poświęcona twórczości Pabla Picassa. W trzech muzeach można obejrzeć najważniejsze prace malarza, a także dzieła tych artystów, których uważał on za swoich mistrzów.
O wyjątkowym charakterze tego wydarzenia może świadczyć fakt, że wystawione obrazy zostały ubezpieczone na sumę około 2 miliardów euro.

Wystawa została zorganizowana równocześnie w galerii Grand Palais, w Luwrze oraz w Musée d'Orsay.
Jej organizatorzy chcieli przeciwstawić się utartej opinii, jakoby Picasso był buntownikiem, który rozbił kanon zachodniego malarstwa. Było wręcz przeciwnie - hiszpański malarz podziwiał wielu swoich poprzedników, a liczne jego obrazy były formą hołdu i dialogu z nimi.

Na wystawie pokazano między innymi dzieła takich artystów jak Tycjan, Goya, Rembrandt, Poussin, Ingres, Manet, Cézanne i Van Gogh. Obok nich zawieszono prace Picassa - od jego rysunków z dzieciństwa, aż po największe arcydzieła jego długiego życia. Wszędzie uwydatnione zostały inspiracje i fascynacje Picassa dziełami wielkich malarzy kilku ostatnich wieków.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się