Menu Region

Lotnicze taxi już lata z Poznania

Lotnicze taxi już lata z Poznania

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Henryk Sadowski

Prześlij Drukuj
Z Poznania, w promieniu 1,5 tys. km, do polskich i europejskich miast można już latać powietrznymi taksówkami.
Swoją bazę w mieście nad Wartą uruchomił broker lotniczy Airtaxi.pl. Ze względu na duże zainteresowanie klientów z Poznania i Wrocławia spółka rozpoczęła współpracę z Direct Fly, która jest operatorem samolotów Diamond DA-42, i utworzyła pierwszą poza stolicą bazę na lotnisku Ławica.

- Klientami powietrznych taksówek są przede wszystkim biznesmeni, przedstawiciele wolnych zawodów, konsultanci, którzy cenią swój czas i np. muszą być jednego dnia w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Kolejne bazy dla taksówek powietrznych mają powstać na Śląsku i w Trójmieście. Uruchomienie następnej planowane jest za około pół roku.

Godzina lotu samolotem Diamond DA-42 kosztuje około 600 euro. Pasażerowie mogą zamówić lot nawet kilkadziesiąt minut przed startem - w zależności od dostępności maszyny.

Direct Fly posiada dwie maszyny Diamond DA-42 Twin Star. Samolot może zabrać trzech pasażerów.
Do końca roku firma zamierza kupić jeszcze dwa takie samoloty. Wcześniej Direct Fly prowadziła regularne loty na terenie Polski jako jedyny konkurent PLL LOT. W maju 2007 r. linie zawiesiły swoją działalność.

Z kolei Airtaxi.pl jest brokerem lotniczym. Współpracuje z firmami lotniczymi na całym świecie, które posiadają samoloty. Firma doradza także klientom w sprawie leasingu i użytkowania prywatnych samolotów oraz śmigłowców.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się