Menu Region

Kujawsko-Pomorskie: Więźniowie rozpoczęli protest

Kujawsko-Pomorskie: Więźniowie rozpoczęli protest

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ponad stu czterdziestu skazanych z Zakładu Karnego w Koronowie rozpoczęło protest. Więźniowie odmawiają przyjmowania posiłków, bo nie smakuje im chleb dostarczany przez jedną z okolicznych firm.
W zakładzie karnym trwają negocjacje, ale - jak poinformowała Luiza Sałapa - rzecznik Służby Więziennej - na razie dyrektor ograniczył więźniom niektóre przywileje. Uwięzieni mogą mniej spacerować, ograniczone zostało także zatrudnienie do niezbędnego minimum. Więźniowie protestują przeciwko zmianie dostawcy chleba. W związku z tym śniadania nie przyjęło 149 skazanych, a obiad przyjęli wszyscy nie wiadomo co będzie z kolacją.

W Zakładzie Karnym w Koronowie przebywa około 700 skazanych, głównie recydywistów. Jak mówi Luiza Sałapa, jeśli protest będzie się rozszerzał, niektórzy z nich mogą zostać przewiezieni do innych placówek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się