Menu Region

Kaczyński: Ocieplanie stosunków z Białorusią nie może...

Kaczyński: Ocieplanie stosunków z Białorusią nie może szkodzić Polonii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński uważa, że poprawa relacji naszego kraju z Białorusią jest rzeczą pożądaną, ale "wymaga warunków".
Jego zdaniem, Polska nie może przyjmować punktu widzenia naszych unijnych partnerów i prowadzić w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów polityki, która de facto jest pomaganiem reżimom.

Prezydent po spotkaniu z Andżeliką Borys, szefową nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi, podkreślił też, że ta poprawa stosunków nie może się odbywać ze szkodą dla "aktywnej organizacji polonijnej" i tamtejszej Polonii. Lech Kaczyński wyraził nadzieję, że "nie tylko mniejszość polska w tym kraju, ale i wszyscy obywatele Białorusi są w ostatnim okresie oczekiwania na zmiany".

Prezydent podziękował Andżelice Borys za walkę o interesy polskiej mniejszości. Przypomniał, że na Białorusi żyje około 400 tysięcy naszych Rodaków.

Przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi wyraziła wdzięczność prezydentowi za wsparcie. Andżelika Borys dodała, że jej organizacji zależy nam na współpracy między Warszawą i Mińskiem. Ale, jak zaznaczyła, zależy to obecnie wyłącznie od białoruskich władz.to obecnie wyłącznie od białoruskich władz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się