Menu Region

Litwa grozi zablokowaniem negocjacji Unii z Rosją

Litwa grozi zablokowaniem negocjacji Unii z Rosją

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Litwa będzie blokowała wznowienie negocjacji Unii i Rosji dopóki Moskwa nie wycofa armii z terenów Abchazji i Południowej Osetii. Informują o tym litewskie źródła dyplomatyczne.
Wznowienie unijno-rosyjskich negocjacji ma być tematem dyskusji na posiedzeniu unijnej rady do spraw ogólnych i stosunków zewnętrznych. Posiedzenie ma się odbyć 13 października w Luksemburgu.
Do konfliktu zbrojnego z Gruzją Rosja miała prawo na rozmieszczenie 500 swoich żołnierzy w Południowej Osetii i 3 tysięcy w Abchazji. Obecnie, według różnych źródeł, w Południowej Osetii i w Abchazji może stacjonować do 8 tysięcy rosyjskich wojskowych.

Wysokiej rangi dyplomata litewski, w anonimowym wywiadzie dla agencji informacyjnej ELTA zaznaczył, że Wilno nie zamierza ustępować w sprawie wycofania rosyjskich wojsk z terenów należących do Gruzji. Takie stanowisko litewskiego MSZ popiera też Sejmowy Komitet Spraw Zagranicznych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się