Menu Region

Boniek ogłosił swój program wyborczy

Boniek ogłosił swój program wyborczy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rafał Romaniuk

2Komentarze Prześlij Drukuj
Zbigniew Boniek jako pierwszy z kandydatów na prezesa PZPN ogłosił swój program wyborczy.
Pozostali zapowiadają, że albo zrobią to w najbliższych dniach, albo o swoich pomysłach poinformują dopiero w dniu wyborów. Grzegorz Lato, faworyt, stwierdził, że swoje propozycje zaprezentuje podczas zjazdu wyborczego, bo obawia się "niesprawiedliwej krytyki ze strony mediów".

Boniek podzielił swój program na dziesięć części:

1 Przygotowanie bilansu otwarcia nowych władz PZPN.
Główne punkty zakładają przeanalizowanie prawa związkowego w celu przygotowania projektów zmian. Boniek chce doprowadzić do tego, by przepisy PZPN były zgodne z prawem powszechnym i ze standardami FIFA. Przewiduje także wyeliminowanie przepisów, które można dowolnie interpretować.

2 Nowa strategia PZPN. Wyraźne określenie praw i obowiązków poszczególnych organów PZPN, ułatwienie Ekstraklasie SA, Piłkarskiej Lidze Polskiej i związkom wojewódzkim realizacji ich celów statutowych. Boniek chce też przywrócić środowisku sędziowskiemu "należną mu pozycję poprzez stworzenie nowych mechanizmów doboru kadr i eliminacji możliwych zachowań przestępczych".

3 Realizacja celów statutowych związku. Stworzenie kilku młodzieżowych ośrodków szkoleniowych nadzorowanych przez wydział szkolenia PZPN i reforma rozgrywek juniorskich. Boniek proponuje, by rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych (12-, 14-, 16- i 18-latków).

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Oni są nietykalni

+10 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nikita29 (gość)  •

Wielka awantura o PZPN pokazał jedno: panowie pokroju Michała Listkiewicza czy Koźmińskiego są nie do ruszenia. Między bajki można włożyć powrót normalności do związku. Wielka szkoda :(

odpowiedzi (0)

skomentuj

A gdzie kadra?

+11 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Radzio (gość)  •

boniek tak jakby zapomniał o piłkarzach! Nie ma ani słowa o kadrze, a przecież bez nich nie byłoby pzpn i samego prezesa! I znowu stawia sie na organizację a nie na ludzi!

odpowiedzi (0)

skomentuj