Menu Region

Lot śmigłowcem na własny ślub kosztował rumuńskiego ministra...

Lot śmigłowcem na własny ślub kosztował rumuńskiego ministra urząd

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rumuński minister edukacji Christian Adomnitei stracił urząd za przekroczenie uprawnień. Użył rządowego śmigłowca, by polecieć nim na własny ślub.
Minister edukacji, od momentu powołania go na to stanowisko, był krytykowany za niekompetencję i brak jasnego programu dla rumuńskiego szkolnictwa. Przed tygodniem skompromitował się w parlamencie, głosując za pięćdziesięcioprocentowymi podwyżkami dla nauczycieli, choć kilka minut wcześniej przekonywał z mównicy, że to niemożliwe. Premier nie reagował. Miarka jednak się przebrała, gdy Cristian Adomnitei zechciał zaimponować weselnym gościom rządowym helikopterem. Minister został odwołany. Jego miejsce zajął naukowiec Anton Anton. Wiadomo już jednak, że to stanowisko tylko na kilka miesięcy. W zimie odbędą się w Rumunii wybory parlamentarne, a obecnie rządzący liberałowie mają słabe szanse na ponowne zwycięstwo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się