Menu Region

Juszczenko w najbliższym czasie nie rozwiąże parlamentu

Juszczenko w najbliższym czasie nie rozwiąże parlamentu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W najbliższym czasie Wiktor Juszczenko nie wyda dekretu o rozwiązaniu parlamentu. Taką informację przekazał uczestnik konsultacji u prezydenta, lider komunistów Petro Symonenko.
Zgodnie z jego relacją, Wiktor Juszczenko zażądał wprowadzenia zmian do budżetu, które miałyby na celu przeznaczenie środków na przedterminowe wybory. Petro Symonenko powiedział, że później prezydent ma się zastanowić, czy rozwiązywać Radę Najwyższą, czy nie. Zdaniem lidera komunistów, oznacza to, że w najbliższym czasie dekret o przedterminowych wyborach nie zostanie wydany. - To nie były konsultacje, Wiktor Juszczenko oskarżał wszystkich o wszystkie grzechy śmiertelne - podkreślił lider KPU.


Tymczasem, zdaniem rzecznik prezydenta Iriny Wannykowej, rozmowy były konstruktywne, a wszyscy uczestnicy mieli zgodzić się, co do konieczności przeprowadzenia wcześniejszych wyborów. Prezydent wyjaśnił także podstawy prawne ich ogłoszenia.

Wiktor Juszczenko ma prawo rozwiązać parlament ponieważ od ponad 30 dni nie ma w nim rządzącej koalicji. Dotychczasowa, złożona z Naszej Ukrainy i Bloku Julii Tymoszenko rozpadła się ostatecznie 2 września. Mimo, że ugrupowanie premier spełniło wszystkie warunki konieczne dla jej odrodzenia, prezydent i jego partia nie były do tego skłonne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się