Menu Region

Premiera najtańszego samochodu świata najwcześniej pod...

Premiera najtańszego samochodu świata najwcześniej pod koniec roku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Tata Nano, najtańszy samochód świata, pojawi się na rynku indyjskim nie wcześniej niż w końcu roku. Do tego czasu koncern Tata zamierza uruchomić nową montownię tego auta w stanie Gudżarat. Pierwotnie planowano, iż pojazd dotrze do klientów już w październiku.
Najtańszy samochód świata, którego cena ma nie przekraczać dwóch i pół tysiąca dolarów, miał być produkowany w stanie Bengal Zachodni. Na skutek protestów miejscowych rolników domagających się większych odszkodowań za oddaną pod inwestycję ziemię, koncern zrezygnował jednak z budowy montowni w tym stanie, mimo, że prace były zaawansowane w 70 procentach.

Nową lokalizacją fabryki będzie zachodnioindyjski stan Gudżarat. Stan ten znany jest z bardzo dobrych warunków proponowanych inwestorom oraz z dynamicznego rozwoju nowoczesnego przemysłu. Wczoraj doszło do zawarcia umowy pomiędzy władzami stanu, a koncernem Tata. Szef koncernu zapowiedział, że produkcja Nano ruszy pod koniec roku. Nie udzielił jednak ostatecznej odpowiedzi, czy koncern utrzyma zapowiadaną cenę nowego samochodu. Według części komentatorów, zmiana lokalizacji fabryki oraz opóźnienie rozpoczęcia produkcji mogą zmusić producenta do podniesienia oferowanej pierwotnie ceny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się