Menu Region

Węgry przyznają się do naruszenia przestrzeni powietrznej...

Węgry przyznają się do naruszenia przestrzeni powietrznej Iranu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Węgierskie ministerstwo obrony wydało oświadczenie, w którym przyznało, że węgierski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Iranu. Wcześniej irańskie agencje podały błędną informację, że chodziło o samolot amerykański, spekulowano również, ze samolot został zatrzymany bezprawnie, bo nie leciał nad Iranem.
Wczoraj w późnych godzinach wieczornych węgierskie ministerstwo przyznało oficjalnie, że samolot z węgierską załogą, lecący do Afganistanu znalazł się 30 września nad terytorium Iranu. Samolot otrzymał zezwolenie na przelot nad Iranem, ale z "przyczyn administracyjno-technicznych" jego kod wywoławczy został błędnie rozpoznany przez irańskich dyspozytorów. Maszyna została zmuszona do lądowania w Teheranie przez irańskie myśliwce. Po przesłuchaniu załogi władze Iranu umożliwiły węgierskiej załodze kontynuowanie lotu do Afganistanu.

Na pokładzie samolotu znajdowało się czterech węgierskich oficerów, którzy mieli przejąć ochronę lotniska w Kabulu w ramach międzynarodowej misji pokojowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się