Menu Region

Komórkę doładujesz na stacjach

Komórkę doładujesz na stacjach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dąbrowski

Prześlij Drukuj
Bankomaty i terminale POS to coraz popularniejszy sposób na doładowanie telefonu komórkowego w systemie bezabonamentowym (prepaid).
By zwiększyć liczbę miejsc, gdzie można zatankować komórkę, operatorzy nawiązują współpracę ze stacjami benzynowymi.

Euronet, największa w Europie sieć bankomatów, która w Polsce posiada 12 tys. terminali sklepowych, czyli POS, i 1,5 tys. bankomatów, uruchomiła 1 października specjalną promocję. Każdy, kto doładuje na stacji benzynowej Łukoila telefon Ery za co najmniej 50 zł, otrzyma zestaw prepaidowy Tak Tak wart 9 zł. Promocja obowiązuje do końca miesiąca.

Za pośrednictwem terminali i bankomatów Euronetu co miesiąc przeprowadza się ponad 3 mln transakcji zasileń elektronicznych, co daje tej firmie aż 18 proc. udziału w polskim rynku.

1 października podobną promocję z zakładami bukmacherskimi totolotek mix uruchomił Plus. Każdy, kto naładuje konto w jednym z blisko 500 punktów totolotka miksa, dostanie 10 proc. więcej czasu rozmów lub ilości SMS-ów. Warunek: kwota doładowania zaczyna się od 50 zł.

- Tradycyjne zdrapki stale tracą udział w rynku na rzecz doładowań elektronicznych realizowanych w terminalach, bankomatach czy za pośrednictwem internetu - ocenia Agata Borowska z Ery. Sprzyja temu m.in. fakt, że terminale POS są coraz powszechniejsze. Nie może podać szczegółowych informacji odnośnie liczby doładowań.

Za to sieć Play, która zaczęła sprzedawać komórki dopiero przed dwoma laty, ujawniła, że najwięcej jest doładowań online, czyli przez internet. Na tradycyjne zdrapki przypada już tylko 11,4 proc. ogółu doładowań klientów Playa. Za kilka lat zdrapki mogą zniknąć.

Jak ładujemy telefon na kartę

- karta zdrapka
- strona internetowa operatora, marki lub partnera sieci komórkowej, płacimy kartą kredytową
- SMS
- konto elektroniczne w banku
- terminale sklepowe (czyli POS)
- bankomaty

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się