Menu Region

UOKiK ukarał gminę Lublin

UOKiK ukarał gminę Lublin

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kasa gminy Lublin stanie się uboższa o 160 tysięcy złotych. Karę tej wysokości nałożyła na nią Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za utrudnianie prywatnym przewoźnikom dostępu do przystanków komunikacji miejskiej. W ten sposób gmina miała ograniczać konkurencję.
W trakcie prowadzonego od czerwca 2007 roku postępowania stwierdzono, że władze Lublina uzależniały wydanie zgody na korzystanie z przystanków od przedstawienia przez przedsiębiorcę propozycji linii komunikacyjnych i rozkładów jazdy oraz liczby i rodzajów pojazdów, przewidzianych do obsługi linii. W ocenie UOKiK-u, na tym etapie przedsiębiorca nie ma obowiązku przedstawiania takich dokumentów.

Działania gminy doprowadziły do tego, że Lubelska Korporacja Komunikacyjna, która poskarżyła się na działania gminy, została pozbawiona możliwości rozwoju przez rozszerzenie oferty przewozowej.
Od decyzji gmina może się odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się