Menu Region

Tybet: Co najmniej 9 osób zginęło w trzęsieniu ziemi

Tybet: Co najmniej 9 osób zginęło w trzęsieniu ziemi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
W poniedziałkowym trzęsieniu ziemi w Tybecie zginęło co najmniej 9 osób - podają chińskie media. Wstrząsy w Tybecie miały siłę ponad 6 stopni w skali Richtera.
Epicentrum znajdowało się w odległości zaledwie 80 km od stolicy Tybetu - Lhasy. Najmocniejszy z serii wstrząsów miał siłę 6.6 stopnia w skali Richtera. Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że ofiary śmiertelne kataklizmu odnaleziono w miejscowościach położonych najbliżej epicentrum trzęsienia. Wcześniej chińskie media podawały większą liczbę ofiar śmiertelnych.

Z informacji przekazywanych przez Xinhua wynika, że w wyniku kataklizmu nie ucierpiał żaden z tybetańskich zabytków. Wstrząsy nie naruszyły także trakcji najwyżej położonej na świecie linii kolejowej łączącej Pekin z Lhasą. Wcześniej chińscy sejsmolodzy ostrzegali, że Tybet może być w najbliższych latach regionem o podwyższonej aktywności sejsmicznej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się