Menu Region

Tusk pójdzie na Radę prezydenta

Tusk pójdzie na Radę prezydenta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński podtrzymuje swoją wolę zwołania Rady Gabinetowej - spotkania rządu pod swoim kierownictwem - w sprawie kryzysu gospodarczego na świecie.
Platforma początkowo odrzucała pomysł, twierdząc, że to niepotrzebna i stresująca naród walka z wiatrakami, ale ostatnio zmieniła zdanie.

- Apeluję do polityków o odpowiedzialność i spokój. Nie potrzeba nam politycznego show - mówił jeszcze dwa dni temu premier Donald Tusk.

W końcu jednak premier uległ namowom obozu prezydenckiego. - Jeżeli prezydent zwoła Radę, to premier oczywiście przyjmie zaproszenie - deklaruje Andrzej Czerwiński, zastępca szefa klubu parlamentarnego PO.

Ale zaraz dodaje: - Nie jest to jednak dobry pomysł. Nie ma powodu, by nadmiernie straszyć Polaków kryzysem. Debatowanie polityków w sytuacji, gdy wszyscy eksperci twierdzą, że naszej gospodarce nie grozi zapaść, może przynieść więcej szkody niż pożytku.


Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, decyzja o dacie spotkania ma być podana jeszcze dziś lub jutro. Prezydentowi zależy na czasie, ale jak przyznał w Radiu RMF FM szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki, kryzys jest tylko pretekstem do spotkania z rządem.

- Posiedzenie Rady Gabinetowej zmusza rząd do dokonania pewnych analiz, do podsumowania swojej działalności i do tego, żeby wreszcie powiedzieć coś konkretnie, a nie tylko stosować PR-owskie sztuczki - mówił Kownacki. Za zwołaniem rady są też inny prezydencki minister Michał Kamiński oraz politycy opozycyjnego PiS, a nawet Lewicy. - Na świecie jest określona sytuacja gospodarcza, Polska jest częścią światowej gospodarki.

Warto, aby w tej sytuacji różne organy państwa zajmowały stanowisko i zastanawiały się, jak chronić nasz kraj przed ewentualnymi skutkami kryzysu finansowego - mówił Michał Kamiński w Radiu Zet.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się