Menu Region

Gwałtowne spadki na giełdzie tokijskiej

Gwałtowne spadki na giełdzie tokijskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Główny indeks giełdowy Nikkei stracił na wartości o 5 procent i obniżył się jednorazowo poniżej poziomu 10 tysięcy punktów.
Według analityków jest to rezultat reakcji łańcuchowej po wczorajszym spadku na giełdach w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Gwałtowna sprzedaż udziałów jest wynikiem obaw inwestorów przed skutkami pogłebiającego się kryzysu na światowym rynku finansowym i niepewności co do skuteczności rządowych planów uzdrowienia kryzysu bankowego w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

Inwestorzy obawiają się, że obecny kryzys doprowadzi do spowolnienia tempa rozwoju gospodarczego na świecie. Spadkowi cen akcji towarzyszy zwyżka wartości jena w stosunku do dolara i euro. Inwestorzy wyprzedawali głównie udziały uzależnionych od eksportu japońskich producentów elektronicznych. Duży spadek dotknął również udziały przedsiębiorstw przemysłu górniczego, naftowego i transportowego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się