Menu Region

Wielkie pranie brudów przed drugą debatą prezydencką w...

Wielkie pranie brudów przed drugą debatą prezydencką w Ameryce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anna Przybyll, Tim Reid "The Times"

Prześlij Drukuj
John McCain odleciał już do Nashville w stanie Tennessee, by w nocy z wtorku na środę naszego czasu wziąć udział w kolejnej debacie z Barackiem Obamą.
Tym razem będzie ostro, bo pytania zadawać będzie publika, a nie moderator. Drugie starcie następuje w krytycznym momencie kampanii republikańskiego kandydata. McCain rusza na debatę z nowym pomysłem na ofensywę. Tym razem celem będą charakter i wiarygodność czarnoskórego senatora. Koniec elegancji - sztaby Demokratów i Republikanów rozpoczęły brudną kampanię

Do wyborów pozostał niecały miesiąc.
Kandydat Republikanów w ciągu ostatnich dwu tygodni tracił punkty. Stąd decyzja sztabu - odwrócić uwagę wyborców od kryzysu gospodarczo-finansowego i skierować ich uwagę z powrotem na dawnych współpracowników Obamy. Przesłanie?

Demokratyczny kandydat nie jest na tyle Amerykaninem czy patriotą, by sprawować najwyższy urząd w państwie.

W niedzielę Republikanie oskarżyli sztab kampanii Obamy o przyjęcie dotacji z naruszeniem prawa. Chodzi o datki przekraczające wyznaczony przez prawo limit oraz nielegalną pomoc finansową ze strony cudzoziemców.

Po zagadkowym posunięciu sztabowców McCaina - dotyczącym przekazania mediom informacji o nowej ofensywie przeciw Obamie - Demokraci rozpoczęli atak wyprzedzający.

Zamieścili płatne ogłoszenie mówiące, że republikański senator "nieodpowiedzialnie i niekonsekwentnie reaguje na kryzys", a ponadto nie ma "kontaktu z rzeczywistością gospodarczą".

To jeszcze nie wszystko. Do kampanii prezydenckiej włączył się przemysł pornograficzny. Potentat tej branży i znany skandalista Larry Flynt nakręcił film dla dorosłych o Sarze Palin. Zaraz po udanym występie senator z Alaski w debacie telewizyjnej ze swoim kontr-kandydatem Joem Bidenem Flynt zamieścił ogłoszenie, że szuka aktorki erotycznej podobnej do Palin, "aby w ciągu 10 dni nakręcić film".

Sobowtórem Palin została niejaka Lisa Ann, która według przecieków ze scenariusza "zajmie się Rosjanami, którzy zapukają do tylnych drzwi jej domu". W innej scenie "nauczyciel kreacjonizmu będzie tłumaczył młodej Palin teorię wielkiego wybuchu".
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się