Menu Region

Ciężarna wiceminister pracy chce przeprosin od...

Ciężarna wiceminister pracy chce przeprosin od Pospieszalskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Joanna Ćwiek

Prześlij Drukuj
Wiceminister pracy Agnieszka Chłoń-Domińczak zażądała przeprosin od Telewizji Polskiej i jej publicysty Jana Pospieszalskiego.
Zdaniem pani minister Pospieszalski naruszył jej dobra osobiste oraz podważył kompetencje zawodowe. W liście przesłanym w piątek do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego wiceminister Chłoń-Domińczak poinformowała też, że złożyła skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jednak wczoraj skarga ta do KRRiT jeszcze nie dotarła.

Minister Chłoń-Domińczak domaga się także, aby telewizja wycięła komentarz redaktora Pospieszalskiego z zaplanowanych w TVP Polonia powtórek programu.

W czwartkowym odcinku nadawanego na żywo programu "Warto rozmawiać" poświęconego reformie emerytalnej prowadzący Jan Pospieszalski, oceniając reformę przygotowywaną przez Platformę Obywatelską, stwierdził, że wiceminister pracy Chłoń-Domińczak chyba sama nie wierzy w powodzenie zaproponowanej przez siebie reformy.

Dlatego też, mimo młodego wieku (wiceminister ma 35 lat), zamiast liczyć na emeryturę, woli sama się zabezpieczyć, rodząc trzecie dziecko. Wspomniał też, że Chłoń-Domińczak jest obecnie w ósmym miesiącu ciąży.

- Być może dla nas wszystkich jest to najlepszy przykład, jak dalece bezpieczne są te ustawy, które ona przygotowuje, skoro sama postanowiła inaczej zadbać o swoją przyszłość, mając po prostu dużo dzieci - mówił w programie Jan Pospieszalski.

Redaktor namawiał także widzów, aby "naśladowali tę panią, która te ustawy przygotowuje".
Oburzona Chłoń-Domińczak w liście do prezesa Urbańskiego uznała, że Jan Pospieszalski ingeruje w jej prywatne sprawy i sugeruje poglądy, których ona nie podziela.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się