Menu Region

Drastyczne spadki na giełdzie w Paryżu w obliczu kryzysu

Drastyczne spadki na giełdzie w Paryżu w obliczu kryzysu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Paryska giełda zanotowała jeden z najgorszych wyników swojej historii. Jej notowania spadły o 9,04 procent. To najpoważniejszy spadek w ciągu ostatnich 20 lat. Indeks giełdy zmniejszył się o ponad 368 punktów i zatrzymał się na 3 711 punktach przy obrotach przekraczających 7,5 miliarda euro.
Giełda paryska straciła więcej niż po zamachu 11 września 2001 roku, który spowodował ponad 7-procentowy spadek notowań. Dzisiejsze notowania są reakcją na to, co się działo na całym świecie na giełdach europejskich, głównie w Londynie i Frankfurcie, a także na amerykańskim Wall Street.

Według analityków wydarzenia na giełdzie paryskiej są odzwierciedleniem braku zaufania inwestorów do możliwości wspólnego podjęcia przez Europę 27 państw finansowego kontrataku, który zahamowałby niebezpieczne tendencje na rynkach finansowych. Chodzi między innymi o ogłoszenie przez kilka krajów nieograniczonego zabezpieczenia lokat na kontach bankowych osób prywatnych.

To kolejny etap kryzysu, który powoduje, że maleje zaufanie do systemu bankowego wobec rosnącej liczby informacji o kłopotach nowych, kolejnych banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Akcje francuskich banków straciły dziś na wartości od 10 do niemal 12 procent, a firm ubezpieczeniowych od 13 do 16 procent. Wyjątkiem jest BNP Paribas, który przejął belgijski Fortis i stracił zaledwie 5.39%.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

spadki

+7 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

marek (gość)  •

Obawiam sie ze nie tylko takie spadki dotycza Paryza.jestes dopiero co po lekturze forsal.pl na którym czytałem ze na warszawskiej gieldzie zanotowano duze spadki.

odpowiedzi (0)

skomentuj