Menu Region

Robert Zieliński: Kompromitacja Drzewieckiego

Robert Zieliński: Kompromitacja Drzewieckiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

szef działu sport

1Komentarz Prześlij Drukuj
Miało być pięknie jak nigdy, a wyszło przaśnie jak zawsze. PZPN wygrał trzecią wojnę futbolową. Kolejnym ministrem sportu - po Jacku Dębskim i Tomaszu Lipcu - który ugiął się pod szantażem FIFA, jest Mirosław Drzewiecki. Sprawdził się czarny scenariusz, o którym "Polska" pisała już w piątek.
Już wtedy wiedzieliśmy, że wobec ultimatum FIFA, która groziła nam wykluczeniem z rozgrywek międzynarodowych, polski rząd będzie musiał wycofać kuratora z PZPN, a Drzewiecki będzie tylko przeciągał sprawę do poniedziałku i starał się załatwić sprawę w białych rękawiczkach. Prawda jest jednak brutalna.

Wprowadzenie kuratora do PZPN tylko po to, by zrobić zamieszanie i, po szantażu, go wycofać, jest kompromitacją Drzewieckiego.
Co więcej, minister sportu ubrudził też tą sprawą szefów rządu. W piątek premier wypowiadał się, że polski rząd będzie twardy i nie przestraszy się gróźb FIFA. "Nie pozwolimy, by jakaś organizacja lekceważyła polskie prawo" - grzmiał wicepremier Schetyna.

W poniedziałek już pozwolił, a Tusk nie był taki twardy jak w piątek. Ktoś wprowadził ich w błąd, że na oczyszczeniu PZPN zbiją kapitał wyborczy. Transparent na stadionie Lecha "Porządek w piłce - tak, ale nie kosztem kibiców" powstrzymał te zapędy. Wykluczenie drużyn i zabranie nam Euro zakończyłoby się dla PO katastrofą.

Wycofanie kuratora i powołanie komisji FIFA niczego nie zmieni. Zjazd będzie w tym samym terminie, kandydaci ci sami, a prezesem Zdzisław Kręcina lub Grzegorz Lato. Beton w PZPN ani drgnie. A uchybienia w statucie PZPN to brak komisji ds. piłki plażowej i zebrania zarządu co 3 zamiast 4 tygodnie. Śmieszne.

Czy musiał to naprawiać kurator? Czy za tę kompromitację zapłaci głową Drzewiecki? Teraz nie, bo "Polska" napisała, że zastąpi go Person, więc nie wypada. Byłoby to też przyznanie się do porażki. Lepiej więc robić dobrą minę do złej gry.
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Pokretny komentarz

+100 / -86

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pitt (gość)  •

Robert jakis ty piekny i madry i ...malo wiarygodny. Niedawno napisaliscie, Drzewiecki straci posade bo niepotrzebnie zrobil zmieszanie przed wyborami w PZPN i narazil kraj na utrate Euro2012. Teraz oskarzenia o to ze PO i Drzewiecki nie byli twardzi do konca, no i to ...pokretne tlumaczenie dlaczego Drzewiecki nie zostal odwolany a to byl wg "POLSKI" i jej zrodel pewnik. "POLSKA" jest malo wiarygodna i rzetelna i to nie tylko w wiadomosciach sportowych. Za to duzo w niej dzieciecego wrzasku.

odpowiedzi (0)

skomentuj