Menu Region

W obliczu kryzysu rośnie liczba zadłużonych Francuzów

W obliczu kryzysu rośnie liczba zadłużonych Francuzów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
We Francji wraz z pogłębianiem się kryzysu finansowego rośnie liczba osób zadłużonych. Część z nich może liczyć na umorzenie długów. Do narodowego Banku Francji, który rozpatruje ich sprawy, wpłynęło ponad 700 tysięcy podań od zadłużonych rodzin.
Od 2004 roku z umorzenia długów skorzystało ponad 90 tysięcy rodzin. Przyjmują one na siebie zobowiazanie, że przez najbliższe osiem lat nie wezmą żadnej pożyczki. Francuska minister gospodarki Christine Lagarde oświadczyła, że zamierza doprowadzić do skrócenia okresu tej kwarantanny pożyczkowej do pięciu lat.

83 procent osób korzystających z umorzenia długów żyje samotnie, z tego połowa wychowuje przynajmniej jedno dziecko. Osiem na dziesięć osób zarabia poniżej najniższej pensji przewidzianej prawem, 9 na 10 wynajmuje mieszkanie, a jedna trzecia ma powyżej 55 lat.

W 88 procentach przypadków do zadłużenia doszło nie ze względu na nierozsądne gospodarowanie rodzinnym budżetem lecz na skutek bezrobocia, choroby i separacji lub rozwodu małżonków. Tylko 5 procent osób, którym umorzono długi popadła w nie w wyniku nadmiernego korzystania z kredytów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się