Menu Region

Gokart Kubicy trafił do Muzeum Sportu

Gokart Kubicy trafił do Muzeum Sportu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jeden z pierwszych gokartów Roberta Kubicy trafił do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Polak w 1997 roku zdobył w nim szósty - ostatni - tytuł Kartingowego Mistrza Polski w klasie 50 kategorii MŁODZIK 01.
Dyrektor Muzeum Tomasz Jagodziński nie wyobraża sobie lepszego miejsca na eksponowanie pojazdu. Jak powiedział, tysiące zwiedzających będą miały okazję zobaczyć go i dotknąć.

Gokart ten był przeznaczony dla dzieci od 10 roku życia. Dziś karierę kartingową można zacząć wcześniej, w wieku ośmiu lat. Właściciel pojazdu Mateusz Iłowiecki, który odkupił go od Kubicy, nie sądził, że kiedyś ten gokart przejdzie do historii. Dodał, że do współczesnych pojazdów ma się tak jak "Syrenka" do Ferrari.

Przekazanie wozu, jak się go fachowo nazywa, Muzeum Sportu, było możliwe dzięki zabiegom Polskiego Związku Motorowego. Robert Kubica jest pierwszym Polakiem w Formule 1 i zajmuje w niej trzecią pozycję w klasyfikacji kierowców.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się