Menu Region

Drzewiecki nie wycofał wniosku o kuratora w PZPN

Drzewiecki nie wycofał wniosku o kuratora w PZPN

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister sportu Mirosław Drzewiecki nie wycofał wniosku o ustanowienie czasowego kuratora w PZPN. Jego rolę, według uzgodnionego porozumienia, pełnić będzie Niezależna Komisja Wyborcza, w skład której poza przedstawicielem resortu wejdą również reprezentanci PZPN, FIFA i UEFA.
Minister zapowiedział, że Komisja przejmie funkcje kuratora w piątek. FIFA, według najnowszych komunikatów, daje nam na to czas do jutra. Minister jednak uspokaja, że wybrany przez resort czas jest odpowiedni. Zdaniem Drzewieckiego, powierzenie Niezależnej Komisji Wyborczej nadzoru umożliwi szybkie i zgodne z prawem przeprowadzenie wyborów nowych władz PZPN i zapoczątkuje przełom w walce z patologią, nękającą polską piłkę.

Komisji przewodniczyć będzie doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego Michał Kleiber, reprezentujący PZPN. W jej skład wejdzie też Adam Giersz z ministerstwa sportu, Jerome Champagne ze światowej federacji piłkarskiej FIFA oraz Richard Taylor z europejskiej federacji UEFA.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się