Menu Region

Duże spadki na warszawskiej GPW

Duże spadki na warszawskiej GPW

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zdaniem prezesa Giełdy Papierów Wartościowych Ludwika Sobolewskiego dzisiejsze spadki na warszawskim parkiecie są spowodowane informacjami z rynków europejskich.
Około południa indeks dużych spółek giełdowych WIG20 tracił ponad 5,5 procent w stosunku do otwarcia. W tym samym czasie indeks WIG tracił ponad 4,5 procent.

W wypowiedzi dla Informacyjnej Agencji Radiowej szef Giełdy ocenił, że taka reakcja inwestorów jest jednak tymczasowa i wiąże się z informacjami o problemach banku Unicredit, które wpłynęły na nastrój inwestorów.

Fakt, że rynki nie zareagowały pozytywnie na przyjęcie planu Paulsona, prezes Sobolewski tłumaczy jego skutkiem ubocznym w postaci niższego wzrostu gospodarczego USA w przyszłości.

Ludwik Sobolewski podejrzewa, że sytuacja na rynku amerykańskim nie jest jeszcze wyjaśniona, więc od czasu do czasu mogą się zdarzać dni, w których inwestorzy dużo chętniej sprzedają akcje niż je kupują. Prezes ma jednak nadzieję, że ten okres powoli dobiega końca.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się