Menu Region

Chiny: Kolejne zatrzymania w związku ze skandalem dotyczącym...

Chiny: Kolejne zatrzymania w związku ze skandalem dotyczącym mleka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Chińska policja zatrzymała kolejnych 6 osób w związku ze skandalem dotyczącym mleka skażonego melaminą. Podejrzanych o dodawanie substancji chemicznej do mleka zatrzymano w stolicy Mongolii Wewnętrznej - Hohocie. W Chinach identyfikowane są kolejne produkty zawierające toksyczną melamię.
Władze Hongkongu poinformowały o odnalezieniu śladów melaminy w czekoladzie. Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że do tej pory w związku ze skandalem zatrzymano już 32 osoby podejrzewanie o dodawanie toksycznej substancji do mleka. Melamina spowodowała w Chinach śmierć czworga dzieci. Ponad 53 000 dzieci trafiło do szpitali po spożyciu produktów skażonych tą substancją. Chińskie władze zapowiedziały wysłanie kolejnych 5 000 kontrolerów do przedsiębiorstw zajmujących się produkcją przetworów mlecznych.

Skandal w znacznym stopniu podważył zaufanie do chińskich produktów poza granicami kraju. Władze kolejnych państw ostrzegają swoich obywateli przed spozywaniem produktów mlecznych pochodzących z Chin. Ze względu na obowiązujące w Unii Europejskiej przepisy w żadnym z państw członkowskich produkty te nie powinny trafić na rynek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się