Menu Region

John McCain kontratakuje

John McCain kontratakuje

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sarah Baxter "The Times"

Prześlij Drukuj
W obliczu groźby zdecydowanego zwycięstwa Baracka Obamy jego republikański rywal John McCain postanawia grać ostro w ostatnich tygodniach coraz bardziej agresywnej kampanii wyborczej.
Kandydat Republikanów traci poparcie, więc sięga po najcięższą artylerię przeciwko Barackowi Obamie

W obliczu groźby zdecydowanego zwycięstwa Baracka Obamy jego republikański rywal John McCain postanawia grać ostro w ostatnich tygodniach coraz bardziej agresywnej kampanii wyborczej.

Obóz McCaina krytykuje charakter Obamy i jego związki m.in. z byłym lewackim terrorystą, deweloperem oskarżonym z malwersacje i kontrowersyjnym pastorem, który głosi, że rząd USA to największe zło na świecie. Nakręcono też serię agresywnych spotów.

Tematem, któremu bacznie się przygląda obóz republikańskiego kandydata, jest postać Tony'ego Rezko, urodzonego w Syrii dewelopera, któremu grozi do 20 lat więzienia za oszustwo, próbę przekupstwa i pranie pieniędzy. Wyrok ma zostać ogłoszony 28 października, czyli na tydzień przed wyborami.

W 2005 r. Rezko pomógł Obamie w nabyciu wartego 1,6 mln dolarów domu w Chicago. Ostatnio Rezko dyskretnie odwiedza chicagowski sąd, co zrodziło spekulacje, że w nadziei na łagodniejszy wyrok postanowił podzielić się z prokuratorami swoją wiedzą na temat korupcji politycznej w Wietrznym Mieście.

- Mamy prawo poruszyć ten temat w kampanii, bo Rezko i Obama znają się od 20 lat - mówi jeden z doradców McCaina.

Może się jednak okazać, że prokuratorzy poproszą sąd o dodatkowy czas na weryfikację podanych przez Rezko informacji, a wtedy wyrok nie zapadnie przed wyborami. Byłby to wielki cios dla kampanii McCaina, który średnio traci w sondażach sześć procent do swego rywala. W znacznym stopniu zdecydował o tym kryzys finansowy, który podważył wiarygodność polityki gospodarczej Republikanów.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się