Menu Region

Żaku, połącz kredyt z wynajmem

Żaku, połącz kredyt z wynajmem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Pałka

Prześlij Drukuj
Takie rozwiązanie pozwoli na sfinansowanie części kredytu i ominięcie problemu niedostępności stancji.
Co rok we wrześniu i październiku tysiące studentów poszukują lokum. To powoduje, że we wszystkich miastach uniwersyteckich ceny wynajmu mieszkań i stancji gwałtowanie rosną. Na przykład przeciętna cena pokoju dla studenta w Warszawie osiągnęła w sierpniu 665 zł (według wrześniowego raportu Expandera i Szybko.pl).

Dziś jednak, aby zamieszkać w pokoju o dosyć dobrym standardzie, w mieszkaniu wynajmowanym w całości przez studentów (a nie przy rodzinie) trzeba zapłacić przynajmniej 800 zł. Podobnie jest w innych dużych miastach. Media alarmują, że np. w Krakowie znalezienie lokum dla studenta graniczy obecnie z cudem.

Na tym tle pojawiają się propozycje organizacji studenckich strajków i protestów, na rzecz tańszych mieszkań dla żaków.

Expander proponuje, aby studenci obok protestów rozważyli też inną możliwość znalezienia tańszego mieszkania. Wielu żaków prawdopodobnie nie wie, że ma możliwość zakupu mieszkania na kredyt. Oczywiście w najlepszej sytuacji są osoby pracujące na etacie, ale nie jest to warunek niezbędny do tego, aby zaciągnąć kredyt na mieszkanie.

Banki honorują też stałe wynagrodzenie otrzymywane na podstawie umowy o dzieło lub umowy-zlecenia. W przypadku takich umów dochody muszą być osiągane przynajmniej od 12 miesięcy.

Jeżeli student samodzielnie zdolności nie posiada, ma jeszcze możliwość zaciągnięcia kredytu z inną osobą lub osobami. Mogą być to rodzice, ale również ktoś z rodziny, a nawet ktoś obcy. Wydaje się, że wielu studentów jest w stanie znaleźć w rodzinie kogoś, kto posiada zdolność kredytową i nie zamierza jej w najbliższych latach "wykorzystywać".

Pomoc drugiej osoby nie jest konieczna przez cały okres spłaty kredytu, ale tylko na pierwszych 5 lat. Kiedy student rozpocznie stałą pracę, będzie już w stanie przejąć cały kredyt na swoje własne barki. W tej sytuacji składa w banku wniosek o odłączenie współkredytobiorcy.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się