Menu Region

Literacką Nagrodę Nike otrzymała Olga Tokarczuk

Literacką Nagrodę Nike otrzymała Olga Tokarczuk

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nagroda Literacka Nike trafiła w tym roku do Olgi Tokarczuk za książkę "Bieguni". Tytuł ten zdobył wcześniej również nagrodę czytelników.
Nike to prestiżowe wyróżnienie jest wręczane autorowi najlepszej polskiej książki roku.
Gala odbywa się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

W finale znalazło się siedem książek: "Asystent śmierci" Bronisława Świderskiego, "Bieguni" Olgi Tokarczuk, "Czarny ogród" Małgorzaty Szejnert, "Nagrobek z lastryko" Krzysztofa Vargi, "Obwód głowy" Włodzimierza Nowaka, "Przelotem" Urszuli Kozioł i "Twarz Tuwima" Piotra Matywieckiego.


NIKE jest przyznawana od 1997 roku przez Fundację tej nagrody. Zwycięzca konkursu otrzymuje statuetkę autorstwa Gustawa Zemły oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych.

NIKE jest przyznawana corocznie w październiku. Pierwszy etap to przyznanie przez jury 20 nominacji, następnie wybór 7-miu finalistów, spośród których wyłaniany jest zwycięzca. Decyzję o przyznaniu nagrody jury podejmuje w dniu jej wręczenia i do tego momentu ani laureat, ani finaliści nie znają wyniku konkursu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się